П`ятниця, 29.11.2024, 06:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Ательє "Велюр"
Головна » Статті » Мої статті

Штори як важлива і обов'язкова деталь інтер'єру

        Минають століття, змінюючи епохи, стилі, моду, звички та уподобання жителів нашої планети, але деякі речі в дизайні людського житла залишаються незмінними. Незважаючи ні на що, люди, протягом багатьох століть при оформленні вікон у своїх будинках і квартирах використовують штори. Вікно завжди відігравало і відіграє важливу роль в інтер'єрі будь-якого приміщення, оскільки воно не тільки є сполучною ланкою із зовнішнім світом, але і, як правило, визначає дизайнерське рішення сучасного інтер'єру приміщення, роблячи його індивідуальним, емоційним і логічно завершеним. Адже правильно і зі смаком підібрані штори не тільки створять у оточуючих відчуття комфорту, тепла і затишку, а й захистять квартиру від яскравих сонячних променів, вуличного шуму, сторонніх поглядів, можуть стати основним елементом інтер'єру. Крім того, використовуючи штори можна більш яскраво підкреслити стиль, який застосовується при оформленні кожного окремого приміщення залежно від його призначення, роблячи інтер'єр або більш теплим і домашнім, або холодним і стриманим. Саме тому сьогодні дизайном штор займаються всі провідні фахівці в області оформлення інтер'єрів житлових приміщень, а каталоги, в яких представлені новітні моделі дизайнерських розробок в області штор, гардин, ламбрекенів, можна дивитися нескінченно.

 Декорування вікон є одним з найбільш відповідальних елементів, який визначає весь інтер'єр приміщення, оскільки є не лише фон, що підкреслює всю внутрішню обстановку, але і створює необхідний емоційний настрій. Тому підходити до цього важливого питання потрібно дуже відповідально. Звичайно, найпростіше рішення - купити готові штори. Однак завдяки існуючому сьогодні різноманітності видів штор, а також фірмам, які готові виконати будь-яке замовлення клієнта, можна створити неповторний за своєю красою та оригінальністю дизайн оформлення вікна. Головне у виборі стилю - це необхідність врахувати наступні важливі моменти: розміри приміщення і його відмінні риси; архітектурну спрямованість інтер'єру; форму і розміри віконного отвору; орієнтованість вікна щодо сторін світла і вигляд, що відкривається з нього, а також напрямок стилю, яке переважно для даного приміщення. Слід пам'ятати, що правильно декороване вікно значно покращує вигляд і пропорції кімнати, виправляючи можливі архітектурні недоліки. Розробляючи дизайн штор, слід враховувати кольорову гаму, в якій будуть витримані оздоблювальні матеріали, а також колір меблів та аксесуарів. При виборі тканини для штор потрібно звернути основну увагу на її фактуру, забарвлення і, звичайно ж, візерунок. Адже саме ці складові дуже впливають на інтер'єр приміщення. Наприклад, для кімнат, зорієнтованих на південь, більш придатними є різні відтінки синього, зеленого та бузкового кольорів (холодні тони). Такі кольори роблять приміщення дуже затишним, приглушаючи яскраве сонячне світло. У кімнатах, що виходять на північ, перевага віддається теплим відтінків - всіляких нюансів жовтого, помаранчевого і червоного. Завдяки використанню цих відтінків кімната буде наче підсвічена сонячними променями. Якщо висота кімнати невелика, то можна візуально її збільшити за рахунок використання штор, що мають вертикальні смуги. Горизонтальні смуги, навпаки, зроблять висоту нижче, а кімнату - затишніше. У вітальні найбільш доречними будуть штори, насичених відтінків з виразним і чітким малюнком, а в спальні органічно будуть виглядати штори спокійних, пастельних тонів, які зроблять кімнату теплою і затишною.

          Незважаючи на те, що для виготовлення штор завжди намагалися використовувати такі тканини як льон, шовк, шерсть і бавовна, сьогодні в основному застосовуються синтетичні тканини, які завдяки сучасним технологіям за своїми якостями анітрохи не поступаються тканин, виготовленим з натуральної сировини. Щоб штори були міцними, не зминалися, не вигоряли від дії сонячних променів, до натуральних тканин додають лавсан, акрил, віскозу та інші синтетичні волокна. Сьогодні основні види тканин, які використовуються для оформлення інтер'єру, - це велюр, сатин, шовк, шинилла, куртізан, тафта, жатка. Ці тканини прекрасно виглядають, а також дуже зручні та практичні в застосуванні.

          Розробляючи дизайн штор потрібно пам'ятати, що штори існують різних видів і виконують різні функції. Як правило, влітку використовують тонкі штори та гардини. Вони шиються з легкої або напівпрозорої тканини (шовк, муслін, мереживне полотно, тонкий льон і інші) без підкладки. Такі штори - це хороший захист від сонячного світла, а також надійні брудоуловлювачі. Тому вони повинні бути не тільки красивими, але і зручними у догляді за ними. Взимку використовують штори чи портьєри з тканин важких, пухнастих або з ворсом. Така тканина захищає приміщення від холодного повітря, яке проникає через вікна і створює в кімнаті особливий затишок під час осінніх і зимових холодів. При оформленні внутрішніх дверей можна також використовувати штори. Вони не тільки стануть гарним і оригінальною прикрасою прорізів, а й захист від протягів. Ці штори прийнято шити з щільної тканини, при цьому вони повинні бути дуже довгі (майже торкатися підлоги). Сезонні штори допомагають змінювати інтер'єр приміщення, періодично оновлюючи і міняючи його.

          Сьогодні дизайнери пропонують велику кількість різновидів сучасних штор.

           Класичні штори , які найчастіше складаються з трьох складових - щільної портьєри, тонкої гардини і ламбрекену. Такі штори допоможуть створити в приміщенні атмосферу затишку та тепла, спокійну обстановку, а також зроблять інтер'єр індивідуальним і логічно завершеним.

 

Французькі штори є одним з елементів класичного інтер'єру. Їх роблять, збираючи тканину в рівні напівкруглі складки. Якщо складки розпустити, то штора по довжині буде діставати до підлоги. По всій поверхні штор зібрані фестони.

 

Римські штори - це рівні полотна тканини, при необхідності які можна зібрати в широкі, але при цьому плоскі складки, і укласти або над вікном, або всередині рами.

 

Конструкція даного виду штор найбільш функціональна, тому при бажанні вони легко встановлюються на стіну, стелю або у віконний проріз.

 

Японські штори - це екранне панельне полотнище. Вони не тільки досить екстравагантні, але і на сьогоднішній день є наймоднішими.

 

            Австрійські штори - це фестонні штори. Стягування верхній частині полотнища спеціальною стрічкою для гардини призводить до утворення на шторі фестонів. Вони виглядають більш природно і не так химерно як на французьких шторах.

 

Ламбрекен - це обробка, яка є завершальним штрихом в дизайні штор та оформленні вікна. За допомогою ламбрекену можна при необхідності змінити або підправити пропорції віконного отвору, а також закрити частину карниза. Ламбрекен використовують у вигляді оборки, горизонтальній драпірування або звичайний. Плоскі ламбрекени, як правило, роблять з парчі, оксамиту, дамаста і прикрашають тасьмою або декоративним шнуром.

Крім вище перерахованих, можна використовувати також бамбукові, рулонні та інші види штор. У деяких сучасних інтер'єрах застосовують жалюзі, проте, вони не завжди підходять до загального стилю приміщення або можуть просто не подобатися замовникам. Адже саме тканину і вироби з неї дозволяють не тільки створити, але і підкреслити задуманий інтер'єр. Сьогодні на ринку існує не тільки величезна кількість тканин, але і велика розмаїтість видів штор, тому щоб квартира була оформлена стильно і зі смаком, краще звернутися до професіоналів.

 

Редагування – Ательє «Велюр»

 

Джерело - www.budnet.com.ua

 
Категорія: Мої статті | Додав: Stlud (14.02.2011)
Переглядів: 1331 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
| Головна |
| Реєстрація |
| Вхід |
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [9]
Пошук
Друзі сайту
  • Прокат і пошив карнавальних костюмів
  • Художественная студия "Чародеи"
  • Каталог сайтов интернета
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наша адреса: Києво-Святошинський р-н, смт. Чабани. Тел. 096 230 83 37
    Ательє Велюр © 2011
    Velur.at.ua